RSS
sobota, 28 października 2006
Konferencja "Człowiek a media. Obserwacje-wizje-obawy"

W dniach 8-9 grudnia 2006 r. odbędzie sie druga edycja konferencji "Człowiek a media. Obserwacje-wizje-obawy". Zapraszamy do udziału wszystkich interesujących się mediami oraz ich miejscem we współczesnym świecie i życiu człowieka. Zapraszamy studentów wszystkich kierunków, patrzących ne media z różnych perspektyw.

Nie pobieramy opłaty konferencyjnej, zapewniamy nocleg i wyżywienie:)

Aby się zgłosić, wystarczy przesłać maila ze swoim imieniem i nazwiskiem, kierunkiem studiów, nazwą uczelni oraz proponowanym tematem wystąpienia na adres: kolomedioznawców@op.pl 

Wszelkie informacje na temat konferencji ukazywać się będą na tym blogu.

Masz pytania? Napisz! kolomedioznawcow@op.pl

21:45, anna.hebda
Link Komentarze (2) »
Co robimy?

Spotkania koła nie zawsze są regularne, zawsze za to bardzo inspirujące:) Na każde spotkanie jedna osoba przygotowuje temat, który ją interesuje (bo pisze o tym pracę, bo chce napisać referat na konferencję, bo po prostu uważa, że to ciekawe), przedstawia go krótko i proponuje tematy do dyskusji.

Ponadto członkowie naszego koła uczestniczą w konferencjach naukowych organizowanych w różnych miejscach (m.in. Kraków, Katowice, Gdańsk).

Kiedy się spotykamy? Informacje o terminach naszego spotkania znależć można na stronie Instytutu Dziennikarstwa (www.id.uw.edu.pl), w Instytucie Dziennikarstwa (oraz na innych wydziałach), można taką informację otrzymać drogą mailową (wystarczy do nas napisać: kolomedioznawców@op.pl) lub znaleźć ją na tym blogu.

21:20, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »
Co zrobiliśmy [3]?
W maju 2006 r.organizatorzy konferencji "Dynamika przestrzeni miejskiej" zaprosili nas do współpracy. Wystąpiliśmy z projektem "Media w przestrzeni miejskiej": Anna Hebda opowiedziała o mediach w środkach transportu miejskiego, Roksana Janczak o outdoorze, Marta Subko o fonosferze, a Magdalena Nastalska krótko przedstawiła specyfikę mediów w przestrzeni miejskiej. Mogliśmy przygotować interesujący projekt, bliżej poznać siebie i swoje sposoby pracy oraz przedstawić wspólnie nasze sposób patrzenia na przestrzeń miejską.  
20:58, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »
Co zrobiliśmy [2]?
W kwietniu 2006 r. zaprosiliśmy dr. Mirosława Pęczaka, Hannę Samson oraz Krystynę Kaszubę (w jej zastępstwie zjawił się Piotr Zachara), aby wspólnie zastanowić się, czy prasa kobieca jest lustrem czy tylko krzywym zwierciadłem dla współczesnej Polki.
Zobacz nasz plakat: http://kolomedioznawcow.blox.pl/resource/panel.plakat.jpg

20:47, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »
Co zrobiliśmy [1]?

W grudniu 2005 r. zorganizowaliśmy Ogólnopolską Studencką Konferencję Naukową "Człowiek a media.Obserwacje-wizje-obawy". Taki mieliśmy plakat: http://kolomedioznawcow.blox.pl/resource/plakat1.jpg

Zainteresowanie konferencją przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Napłyneło wiele zgłoszeń z najróżniejszych ośrodków akademickich w kraju, wybraliśmy 30 referatów. Program zeszłorocznej konferencji możesz zobaczyć tutaj: http://kolomedioznawcow.blox.pl/resource/plakat2.jpg

Gorące dyskusje, które towarzyszyły każdemu z referatów, były najlepszym dowodem na to, że media to niewyczerpane źródło tematów badawczych, frapujących studentów bardzo różnych kierunków - od dziennikarstwa i filologii polskiej po psychologię, socjologię, pedagogikę, politologię, kulturoznawstwo i filozofię.

Różnorodność tematów i wielość sposobów ich ujęcia oraz ilość pomysłów badawczych wskazały na interdyscyplinarne zainteresowanie mediami i różnego rodzaju zjawiskami z nimi związanymi. Konferencja „Człowiek a media" pokazała także, że możliwa jest współpraca studentów różnych kierunków, o różnych zainteresowaniach, co więcej, że współpraca taka daje radość owocnego dyskutowania.

 

 

 

20:37, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »
Skąd się wzieliśmy i co chcemy robić?

Koło Naukowe Medioznawców działa od stycznia 2005 r. Dlaczego powstało?

- aby rozmawiać o mediach i wszystkich zjawiskach z nimi związanych

- aby zastanawiać się nad rolą mediów w życiu człowieka i rolą człowieka w świecie mediów

- aby znaleźć ciekawe sposoby na analizowanie, badanie i opisywanie mediów oraz ich wpływu na życie społeczne

- aby zaprosić do współpracy studentów z różnych kierunków, z różnych uczelni, z różnymi pomysłami

- aby na media spojrzeć z różnych perspektyw

 

KTO TYM WSZYSTKIM KRĘCI?

Prof. dr hab. Włodzimierz Gruszczyński- opiekun naukowy

mgr Grzegorz Kapuściński- nieoceniona pomoc w chwilach, gdy brak słów:)

Anna Hebda- prezes

Magdalena Nastalska- z-ca prezesa

Honorowym członkiem Koła jest Wojciech Drab, którywyczarowuje nam piękne plakaty:)

19:22, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »