RSS
niedziela, 14 stycznia 2007
SPOTKANIE 18.01 o 18:00
Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych mediami i najróżniejszymi zjawiskami związanymi z nimi na spotkanie Koła Medioznawców. Pierwsze w tym roku spotkanie odbędzie się w czwartek (18.01) o godz.18:00 w Instytucie Dziennikarstwa ul. Nowy Świat 69. Informacja o tym, w której sali spotkanie się odbędzie zawiśnie i na blogu, i w Instytucie na 2 piętrze. Do zobaczenia w czwartek!
10:47, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »
sobota, 16 grudnia 2006
Pokonferencyjny

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom (referentom i słuchaczom) konferencji "Człowiek a media. Obserwacje-wizje-obawy"- dziękujemy za świetne referaty, głosy w dyskusjach oraz miłe towarzystwo. Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję współpracować.

Jeśli interesuje Was działalność naszego koła, zaglądajcie na bloga- tu będą ukazywać się wszystkie informacje. 

21:29, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 grudnia 2006
Plakat!
Nasz krakowski Anioł Wojtek wyczarował nam kolejny plakat, który możecie zobaczyć tutaj: http://kolomedioznawcow.blox.pl/resource/poster2.jpg
 
23:22, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »
środa, 22 listopada 2006
Publikacja pokonferencyjna
Na stronie "Studiów Medioznawczych" można już znależć teksty po zeszłorocznej konferencji "Człowiek a media. Obserwacje-wizje-obawy". Wystarczy wejść na stronę Instytutu Dziennikarstwa www.id.uw.edu.pl i kliknąć w żółtą zakładkę "Studia Medioznawcze" po prawej stronie. Kolejne teksty będą ukazywać się systematycznie.
21:21, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 20 listopada 2006
Aktualny program konferencji!!!

Z małymi zmianami, jest już aktualny program konferencji "Człowiek a media. Obserwacje-wizje-obawy": http://kolomedioznawcow.blox.pl/resource/PROGRAM.doc

23:21, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »
sobota, 11 listopada 2006
Informacje dla uczestników

Jak dojechać?


Wysiądziesz z pociągu na Dworcu Centralnym- pamiętaj, by nie oceniać stolicy po wyglądzie i organizacji jej dworca;) Kup bilet, najlepiej dobowy (kosztuje tylko 3.60, a kontrolerów w Warszawie wielu i naprawdę nie ma sensu ryzykować:)). Teraz musisz wsiąść do autobusu 175, który zawiezie Cię bezpośrednio na Krakowskie Przedmieście. Jak znaleźć właściwy przystanek w zawiłych podziemiach dworca? Kieruj się na Mariott i LOT, pod nimi jest przystanek, z którego odjeżdża 175 (dokładny rozkład jazdy z rozpisanymi przystankami znajduje się na www.ztm.waw.pl). Jeżeli będziesz miał jakiekolwiek kłopoty, pytaj panów policjantów i strażników- oni tylko wyglądają groźnie, tak  naprawdę są bardzo uprzejmi:)
Wysiądziesz na przystanku Plac Zamkowy i nie idziesz na plac zamkowy, tylko w kierunku przeciwnym- przechodzisz obok Domu Polonii i skręcasz w lewo w ul. Bednarską. Bednarską idziesz w dół- duży budynek (mieści się tam liceum, radio Kampus i sale uniwersyteckie) nr 2/4 to miejsce obrad naszej konferencji. Konferencja odbywa się w sali kolumnowej na pierwszym piętrze.
A potem będziemy zwiedzać Warszawę razem:)
Jeśli masz wątpliwości, zajrzyj na www.szukacz.pl albo do innej mapy Warszawy.Nocleg

Dla uczestników konferencji zarezerwowaliśmy miejsca w schronisku Zielone Mazowsze. Aby zobaczyć, jak wyglądają pokoje i gdzie schronisko się znajduje (samo centrum, w kamienicy ze świetnym klimatem!), wystarczy wejść na stronę:
http://www.fz.eco.pl/?a=schronisko

Obiad
A w piątek zapraszamy refernetów na najlepsze pierogi w Warszawie! Piątkowy obiad zjemy w Pierogarni na Bednarskiej- aby zaspokoić ciekawość i sprawdzić menu, można zajrzeć na stronę www.pierogranianabednarskiej.pl

Mniej oficjalna kontynuacja obrad
Piątkowe obrady kontynuować będziemy w kawiarnio-pubie "Na kłopoty Bednarska" (tak, tak, nazwa niewyszukana, za to miejsce naprawdę urocze... informacja dla Warszawiaków: wcześniej to był TeaArt) utrzymanym w klimacie starej Warszawy. Są tam kawy, przepyszne herbaty, tosty, sałatki, grzane wino i piwo oraz ciastka:)

Śniadanie z Witryną Czasopism

Sobotnie spotkanie z Witryną Czasopism odbędzie się w księgarnio-kawiarni Tarabuk na ul Browarnej 6. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym wyjątkowym miejscu? Wejdź na www.tarabuk.pl

JAK ZROBIĆ PRZYPISY?

Jeśli chcesz, aby Twój referat ukazał się na stronie Studiów Medioznawczych, powinieneś zrobić przypisy według wzoru obowiązującego w redakcji. Aby nie dodawać Ci pracy po konferencji, zamieszczamy ten wzór tutaj: http://kolomedioznawcow.blox.pl/resource/przypisySM.doc

20:52, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »
Program Konferencji

Jest już program konferencji, można go zobaczyć tutaj: http://kolomedioznawcow.blox.pl/resource/PROGRAM.doc

Program może ulec drobnym zmianom, dlatego zapraszamy do odwiedzania bloga medioznawczego jak najczęściej:)

20:12, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 października 2006
Konferencja "Człowiek a media. Obserwacje-wizje-obawy"

W dniach 8-9 grudnia 2006 r. odbędzie sie druga edycja konferencji "Człowiek a media. Obserwacje-wizje-obawy". Zapraszamy do udziału wszystkich interesujących się mediami oraz ich miejscem we współczesnym świecie i życiu człowieka. Zapraszamy studentów wszystkich kierunków, patrzących ne media z różnych perspektyw.

Nie pobieramy opłaty konferencyjnej, zapewniamy nocleg i wyżywienie:)

Aby się zgłosić, wystarczy przesłać maila ze swoim imieniem i nazwiskiem, kierunkiem studiów, nazwą uczelni oraz proponowanym tematem wystąpienia na adres: kolomedioznawców@op.pl 

Wszelkie informacje na temat konferencji ukazywać się będą na tym blogu.

Masz pytania? Napisz! kolomedioznawcow@op.pl

21:45, anna.hebda
Link Komentarze (2) »
Co robimy?

Spotkania koła nie zawsze są regularne, zawsze za to bardzo inspirujące:) Na każde spotkanie jedna osoba przygotowuje temat, który ją interesuje (bo pisze o tym pracę, bo chce napisać referat na konferencję, bo po prostu uważa, że to ciekawe), przedstawia go krótko i proponuje tematy do dyskusji.

Ponadto członkowie naszego koła uczestniczą w konferencjach naukowych organizowanych w różnych miejscach (m.in. Kraków, Katowice, Gdańsk).

Kiedy się spotykamy? Informacje o terminach naszego spotkania znależć można na stronie Instytutu Dziennikarstwa (www.id.uw.edu.pl), w Instytucie Dziennikarstwa (oraz na innych wydziałach), można taką informację otrzymać drogą mailową (wystarczy do nas napisać: kolomedioznawców@op.pl) lub znaleźć ją na tym blogu.

21:20, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »
Co zrobiliśmy [3]?
W maju 2006 r.organizatorzy konferencji "Dynamika przestrzeni miejskiej" zaprosili nas do współpracy. Wystąpiliśmy z projektem "Media w przestrzeni miejskiej": Anna Hebda opowiedziała o mediach w środkach transportu miejskiego, Roksana Janczak o outdoorze, Marta Subko o fonosferze, a Magdalena Nastalska krótko przedstawiła specyfikę mediów w przestrzeni miejskiej. Mogliśmy przygotować interesujący projekt, bliżej poznać siebie i swoje sposoby pracy oraz przedstawić wspólnie nasze sposób patrzenia na przestrzeń miejską.  
20:58, anna.hebda
Link Dodaj komentarz »